Connect with us

Македонија У17 поразена од Р. Ирска

Младата фудбалска репрезентација на Македонија до 17 години доживеа пораз (2-0) од Република Ирска во второто коло на квалификацискиот турнир во Корк. Вата ја доведе домашната репрезентација во водство, а О’Махони го постави конечниот резултатот во второто полувреме.


Селекцијата на Тони Јакимоски на стартот ремизираше без голови против Полска, па сега ќе мора да брка гол – разлика против Андора и да се надева дека Ирците ќе успеат да ја совладаат Полска, за да се протне до второто место.

Advertisement

Facebook

Тимови