Connect with us

ЛЕ: Реми за Динамо Загреб, триумф за Црвена Звезда (ВИДЕО)

Хрватскиот првак Динамо Загреб одигра 1-1 на „Максимир“ против Генк и се уште нема обезбедно европска пролет. Во последното коло ќе му гостува на Вест Хем во Англија, а има два бода предност во однос на Генк, кој ќе биде домаќин на Рапид Виена.

Аријан Адеми беше стартер во тимот на „модрите“ и играше до 76.минута и покрај тоа што долг период се жалеше на повреда, а Стефан Ристовски остана на клупата за резерви.

Црвена Звезда славеше минимално (1-0) против Лудогорец со голот на Марко Иваниќ.

Галатасарај го совлада Олимпик Марсеј со 4-2, а Лацио убедливо победи (0-3) на гости против Локомотив Москва. Чиро Имобиле беше двоен стрелец, а погоди и Педро.

Вест Хем славеше со 0-2 на гости кај Рапид Виена.

Advertisement

Facebook

Тимови