Connect with us

Кварацкелија се врати на тренинзите на Наполи

Грузискиот интернационалец Квича Кварацкелија се врати на тренинзите на Наполи, соопштија од прес-службата на клубот. Тој работи во теретана, а потоа тренира според индивидуална програма на теренот.


Кварацкелија ги пропушти последните два натпревари на Наполи поради болест. Оваа сезона за „наполитанците“ забележа 20 настапи во сите натпреварувања, постигнувајќи девет гола и 12 асистенции.

В недела, Наполи и гостува на Рома во уште еден важен дуел во битката за титулата.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови