Connect with us

Ковид-хаос во Венеција, бара одложување на мечот против Интер

Венеција упати барање за одложување на натпреварот против Интер. Десет нови случаи на фудбалери и вработени кои се заразени со Ковид-19 се пријавени во Венеција, соопшти клубот од Италија.


Тимот кој настапува во Серија А има вкупно 14 случаи со позитивни тестови за коронавирус. Венеција в сабота треба да го пречека италијанскиот шампион Интер, но, натпреварот може да биде одложен.

Според најновите здравствени протоколи поврзани со натпреварите во Серија А, клубот може да побара одложување доколку 35% од играчите имаат позитивни тестови на Ковид-19.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови