Connect with us

Хрватите го искористија подарокот од Велс, ја победија Летонија и се на чекор до ЕВРО 2024 (ВИДЕО)

Фудбалската репрезентација на Хрватска ја победи Летонија со 0-2 во Рига и сега повторно се на втората позиција на табелата во групата Д, откако на најдобар можен начин го искористија „киксот“ на Велс кој не победи против Ерменија (1-1).

Во последното коло Хрватите ја пречекуваат Ерменија и со победа сигурно ќе го визираат патот за Европското првенство во Германија.

Ловро Мајер уште во седмата минута донесе водство за Хрватска, а Андреј Крамариќ зголеми на 0-2 во 16.минута.

Белорусија ја победи Андора со 1-0, со голот на Денис Лаптев со 83.минута.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови