Connect with us

Херта „гризна“ Хамбургер и остана во Бундес-лигата (ВИДЕО)

Херта успеа да излезе победник во баражот со Хамбургер и остана во Бундес – лигата. По поразот (0-1) на домашен терен на првиот меч, тимот од Берлин возврати двојно на реваншот.

Дедрик Бојата во четвртата минута ја доведе Херта во водство и ја анулираше негативата од првиот меч, а Марвин Платенхарт во 62.минута зголеми на 0-2.

Лукас Турас во судиското продолжение доби црвен картон, но, сепак, Херта успеа да ја оствари целта.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови