Connect with us

Гвардиола му се јавил на Нејмар, го сака во Манчестер Сити

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола, имал телефонски разговор со ѕвездата на Пари Сен Жермен, Нејмар, за да дознае какви се плановите на Бразилецот за следната сезона. Ова го тврди француското издание „Л’Екип“.


Поранешниот играч на Барселона има договор со парижаните до 2027 година, но во последните месеци тамошните медиуми неколкупати лансираа хипотеза дека неговиот клуб бара купувач.

Неколку други клубови од Премиерлигата исто така се поврзуваат со Нејмар. Станува збор за Манчестер Јунајтед, Челси и за Њукасл.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови