Connect with us

Фиго господски му возврати на Флорентино Перез за навредите

Шпанскиот „Ел Конфиденшал“ објави серија тајно снимени разговори во кои претседателот на Реал Мадрид, Флорентино Перез, во кои ги навредуваше фудбалерите, тренери и медиумите.


На една снимка, тој зборуваше и за Луис Фиго. Откако го продаде на Интер во 2006 година, Перез исто така го обвини Фиго за крајот на ерата на „галактикосите“.


Фиго е тој што го заеба тимот. Најдобар беше Зидан, без сомнение. Фиго беше куче, исто како и Раул. Двајцата беа најлоши за тимот”, рече Перез.


Сепак, Фиго господски го заштити Перез.


„Мислам дека во приватен разговор може да имате и изрази што се извадени од контекст. Имав можност да разговарам со Перез и тој ми се извини. Тоа е завршена работа”, рече Португалецот.

Advertisement

Facebook

Тимови