Connect with us

ФА на Англија го поништи црвениот картон на Мекалистер

Фудбалската асоцијација на Англија го поништи црвениот картон за Алексис Мекалистер. Аргентинецот беше исклучен на натпреварот помеѓу Ливерпул и Борнмут, а судиската одлука ја подели јавноста во Англија.

Дека најверојатно е направена грешка потврдува и одлуката на ФА да го поништи неговото исклучување. Мекалистер веднаш ќе му биде на располагање на Јирген Клоп и ќе може да игра веќе овој викенд против Њукасл.

Натпреварот Њукасл – Ливерпул е закажан за в недела од 17. 30 минути.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови