Connect with us

Договорот го чека Пандев, во вторник потпис

Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев во вторник треба да стави потпис на нов едногодишен договор со Џенова. Ветеранот кој се уште игра како момче, одлучи да игра уште една сезона затоа што сака да се прости на достоен начин од фановите на Џенова.

Пандев доби продолжен одмор откако настапуваше со репрезентацијата на Македонија на Европското првенство. Сега се врати во Италија и во вторник ќе го потпише новиот договор со Џенова, по што ќе се приклучи и на тренинзите на тимот.

Advertisement

Facebook

Тимови