Connect with us

Дарио Десниќ го засили Вардар

Офанзивецот Дарио Десниќ е нов член на најтрофејниот македонски клуб Вардар. Раководството на „црвено-црните“ го промовираше искусниот фудбалер кој доаѓа од редовите на ФК Скопје.

Тој потпиша едногодишен договор со вардарци и треба да биде еден од клучните играчи на Вардар следната сезона во обидот за враќање во елитата.

Дарио Десниќ има 28 години, а претходно во кариерата играше и за Тетекс, Кадино, Борец…

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови