Connect with us

Бојан Миовски блесна со гол и асистенција за Абердин на дуелот со Хакен (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец Бојан Миовски блесна вечерва со гол и асистенција во ремиро (2-2) против Хакен во првиот меч од плеј-офот за групна фаза во Лига Европа. 

Хакен имаше предност од 2-0. Бојан Миовски во 75.минута постигна гол и намали на 2-1, а четири минути подоцна му асистираше на соиграчот Ники Девлин за израмнување.    

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови