Connect with us

Беласица го постави Александар Стојанов за координатор на младинската школа

Македонскиот второлигаш Беласица го именува Александар Стојанов за нов координатор на младинската школа, информираше клубот преку социјалните мрежи.


За Стојанов оваа функција не е баук, со оглед дека ја вршеше своевремено и во Академија Пандев, а потоа доби можност и во сениорскиот тим на Беласица.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови