Connect with us

Барселона го загуби Де Јонг најмалку шест седмици, нема да игра и на „Ел Класико“

Барселона загуби уште еден важен играч за подолг период. Френки де Јонг беше принуден да го напушти вчерашниот натпревар против Селта (3-2), кој заврши со пресврт за Каталонците.


По прегледите јасно е дека Холанѓанецот ќе пропушти најмалку шест недели од Ла Лига по повредата на скочниот зглоб. Тоа значи дека играчот од средниот ред нема да учествува на „Ел Класико“ кое е следниот месец.


И Педри продолжува да лечи повреда и опциите пред Чави веќе не се толку многу, а важните битки во сезоната допрва следуваат.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови