Connect with us

Атлетик Билбао ја прекина победничката низа на Севилја (ВИДЕО)

Севилја имаше долга победничка низа во Ла Лига, се надеваше дури и дека може од позадина да се вмеша во трката за шампионската титула, но надежите ги уништи Атлетик Билбао. Баскискиот клуб дојде растоварен на „Рамон Санчез Пижуан“ и успеа да триумфира со 0-1.

Стрелец на победничкиот гол за Атлетик Билбао беше Ињаки Вилијамс во 90.минута од натпреварот.

Тимови

Advertisement

Facebook