Connect with us

Андреј Велков потпиша професионален договор со Академија Пандев

Македонскиот прволигаш Академија Пандев го промовираше младиот, 16 – годишен Андреј Велков во сениорски првотимец. Тој го потпиша првиот професионален договор со клубот.


„Перспективниот лев бек кој воедно е и репрезентативец на Македонија во селекцијата У-17, е еден од фудбалерите во кои сме сигурни дека во иднина ќе биде важен дел од сениорскиот состав. Веруваме во квалитетите на нашите млади фудбалери и фокусот на клубот ќе остане кон нивен правилен развој“, соопштија од Академија Пандев.

Advertisement
Advertisement
Advertisement

Facebook

Тимови