Connect with us

Ајакс со почит за фановите: Шампионскиот пехар поделен на 42.000 ѕвездички (ВИДЕО)

Холандскиот првак Ајакс направи голем гест за своите навивачи. Клубот одлучи да го стопи освоениот шампионски пехар и да направи 42.000 ѕвездички кои ќе ги додели на навивачи со сезонски билети.

Фановите оваа сезона не можеа да бидат присутни на трибините и да ги гледаат натпреварите на Ајакс. „Јохан Кројф арената“ беше затворена за гледачи поради пандемијата на коронавирусот.

Advertisement

Facebook

Тимови