Connect with us

Адеми стрелец, Ристовски стартер, Динамо го освои Купот на Хрватска

Македонските репрезентативци Аријан Адеми и Стефан Ристовски заокружија двојна круна со Динамо Загреб откако вечерва го освоија и Купот на Хрватска. Во финалната средба против Истра, Динамо Загреб славеше со 6-3.

Адеми беше асистент на првиот и стрелец на вториот гол за Динамо Загреб во голеадата на стадионот во Велика Горица. На крајот, сепак, се радуваа фудбалерите на Динамо Загреб.

Advertisement

Facebook

Тимови